Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”

in 2020

 

 

 

 

 

W imieniu Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” czynnej w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury.

Wystawa poświęcona tematyce wojny polsko-bolszewickiej została przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” została przygotowana w celu uczczenia setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami.
Ekspozycja „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” składa się z 20 plansz. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku.

Dodatkowo Biblioteka przygotowała ekspozycję książek dostępnych w swoich zbiorach nawiązujących tematyką do wojny polsko-bolszewickiej. Zapraszamy!