X Jubileuszowe Dni Żabna

Dni Żabna, które obchodziły swój jubileusz dziesięciolecia, przeszły do historii. Świętowanie z pewnością pozostawiło wiele wspaniałych wspomnień i wrażeń.

Tegoroczne X Dni Żabna miały inaugurację podczas 5. urodzin Galerii Żabno. Wtedy mieszkańcy Żabna i Gminy bawili się przy muzyce Baciarów i atrakcjach zorganizowanych przez Galerię.

Jak co roku przy hali sportowej w Żabnie była okazja na spotkanie z artystami z naszego terenu, jak i z zaproszonymi gwiazdami. Nie zabrakło występów scenicznych, a także wszelkich niespodzianek i zabaw dla najmłodszych, natomiast starsi kosztowali potrawy ze stoisk kulinarnych przygotowanych przez stowarzyszenia z Łęgu Tarnowskiego i Siedliszowic.

W przerwie między występami scenicznymi artystów na wniosek burmistrza Żabna Marty Herduś wręczony został medal „Zasłużony dla gminy Żabno”, którego pierwszym laureatem w historii nagrody został wieloletni burmistrz Stanisław Kusior. Odczytana została laudacja przypominające jego osiągnięcia i dokonania, a następnie wręczony został medal i akt nadania.

 

Dalej na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru: Mateusz Mijal, który rozgrzał żabnieńską publiczność przed występem zespołu Bajm.

Tysiące osób przybyłych na Dni Żabna mogło słuchać największych przebojów Beaty i Bajmu, znanych od lat i stanowiących kanon muzyki rozrywkowej w Polsce.