ZAPROSZENIE NA OBCHODY DNI ŻABNA

Dnia 4 sierpnia odbędą się w naszym mieście tegoroczne obchody Dni Żabna.

 

Zainaugurowane zostaną 27 lipca przy Galerii Żabno, która w tym dniu obchodzić będzie 5. urodziny. Wystąpi wtedy bardzo lubiany zespół Baciary. 

W dniu 31 lipca w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbędzie się wernisaż wystawy „Co nam w duszy gra…” czyli prezentacja dorobku artystycznego mieszkańców gminy Żabno. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie występ zespołów folklorystycznych „Otfinowianie” i „Bobrowianie”. Wystawę będzie można oglądać w Galerii „Rozmaitości” GCK do końca wakacji.

W dniach od 29 lipca do 2 sierpnia odbywać się będą także Mistrzostwa Gminy Żabno w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Żabna. 

Dnia 4 sierpnia nastąpi kulminacja wydarzeń związanych z obchodami Dni Żabna. Obchody rozpoczną się o godz. 15.00 animacjami dla dzieci. Przez trzy godziny dzieci będą się bawić, tańczyć, śpiewać, brać udział w konkursach, robić ogromne bańki mydlane i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.

Na scenie od godz. 15.00 będą odbywać się występy. Na początek wystąpią laureaci 2. Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „RECHOTek”, zagra też zespół muzyczny z SIEMACHA Spot Odporyszów oraz zespół Azyl w Środku Miasta. Później zagra żabnieński zespół 40% Bluesa, a tuż po nim wystąpi młody i coraz bardziej rozpoznawalny w Polsce wokalista i kompozytor – Mateusz Mijal z zespołem.

O 20:30 odbędzie się koncert Beaty Kozidrak z zespołem Bajm. Do późnych godzin wieczornych z kolei uczestnikom Dni Żabna zabawę umili DJ BRONX.

Wiele atrakcji będzie towarzyszyło bowiem uczestnikom także poza sceną. Dla dzieci przygotowano bezpieczny, dmuchany plac zabaw, gry i zabawy, malowanie twarzy i balonowe zoo. Nieco starsi z kolei będą mogli skorzystać z wesołego miasteczka, które ustawione zostanie przy hali sportowej. Nie zabraknie także stoisk handlowych i gastronomicznych. 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!